Aktuálně arrow Další akce, výlety, ... arrow Různé akce
Hlavní menu
Aktuálně
O společenství
Další akce, výlety, ...
Pro děti
Dokumenty
Kaledář akcí
Fotogalerie
Změny na stránkách
Odkazy
Návštěvní knížka
SMPV
Setkání mládeže
příbramského vikariátu
Přihlášení

Zapomenuté heslo
Vyhledávání

 
Vyber vzhled
modra
Kalendář
Září 2020
P Ú S Č P S N
311 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28
29 30 1 2 3 4
Různé akce


Vikariátní setkání mládeže
Autor Anicka   
Středa, 23 září 2009
Jseš zvědavý/á co všechno bude na vikariátním setkání mládeže? Podívej se a neváhej přijet. 
 
Popojížďka na AktIv8
Autor Lucka Kubecová   
Středa, 03 září 2008

Tři kněží a kupa mladých

Začala v neděli 13.7.2008 na faře v Kosově Hoře. Zde si mohli mladí poutníci s pány kněžími P. Markem Miškovským, P. Kamilem Vrzalem a P. Honzou Böhmem hezky popovídat.

P. Marek s přemírou humoru připomínal poutníkům podstatu putování na takovéto místo jako je Velehrad. Z jeho slov si mladí mohli odnést asi toto: putovat znamená nést Krista lidem kolem sebe a možnost se dát, tzn. obětovat těžkosti s putováním za někoho konkrétního.

A jak se říká: čím více kněží dohromady, tím více legrace, tak toto mohli mladí při společné večeři doslovně zažít. Možná i proto P. Kamil při odchodu nezapomněl s lehkostí dodat: „Mějte se hezky, ať se Vám dobře šlape,..., no, a taky si to tady teď, po našem odchodu dobře přeberte ... :-)

Nedělní zahájení Popojížďky mladí zakončili přímo v tichém, do noci zahaleném kostele. Před lehce osvíceným svatostánkem se kamarádi modlili. Jelikož se modlili zpěvem, pár z nich by nejraději zpívalo Pánu celou noc.

Celý článek...
 
POdivuhodnáPOUťPOTmě
Autor Veronika   
Neděle, 04 květen 2008
V noci z 2. na 3. 5. 2008 se konal již druhý ročník noční pouti za kněžská a řeholní povolání ze Štětkovic na Svatou Horu. O tom, že to byla pouť nad míru podivuhodná, mě přesvědčilo hned několik okolností - například: - Vyšli jsme \"jen\" s půlhodinovým zpožděním (což na Štětkovické poměry je to samé jako vyjít přesně :) ) a do cíle dorazili tak akorát, abychom se stačili pozdravit se všemi známými, našli místo a připravili se na mši. - Bylo nás tak akorát do růžence (čímž ani náhodou nechci odradit zájemce odalší ročníky - pojďte, něco se pro vás už najde :) ) - Vyšlo nás 7 (což je samo o sobě už číslem plnosti) a došlo nás 8. Martin, který se k nám připojil v sobotu na poslední desítku kilometrů, je živým důkezem toho, kam se hrabe všechna technika a plány na Boží prozřetelnost (trochu vysvětlím - chybou domluvy Martin vystoupil o 11 km dřív a stopem projížděl po silnici právě když jsme ji opouštěli a mizeli po cestě do lesa). - Po celou dobu nám přálo počasí a v noci na cestu krásně svítlily hvězdy. Co víc dodat - možná nám ještě v tomto týdnu budou různé dozvuky těla připomínat co obnáší taková pouť, ale věřím, že nazůstane jen u těch dozvuků tělesných - i když - to už nechme na Boží prozřetelnosti.... Moc díky všem poutníkům a hlavně Davidovi, který bděl nad trasou a má náš obdiv.
 
Štětkovické spolčo
Autor Anicka   
Neděle, 10 únor 2008
Ahoj všichni, chci Tě pozvat na Štětkovické spolčo, pokud máš chuť, zabal batoh se spacákem, dobrůtkou a vydej se na cestu, ať to nepropásneš!
 
Krkonoše - Sněžka
Autor David   
Středa, 24 leden 2007

Tu a tam připravíme akci trochu netradičního pojetí, na což došlo i tentokrát. O víkendu 27.-28.1. 2007 jse se rozhodli vyrazit na noční přechod Krkonoš. (S cílem zřít východ slunce na Sněžce). V sobotu odpoledne jsme se sešli v tomto složení: Anička Šímová, Martinka Hamplová, Veronika Rundová, Honza Šeba, Lukáš Bouček, Martin Zirhut, David Zirhut a Luděk Zirhut. Kolem deváté hodiny večerní jsme vyrazili z Harrachova a brzy jsme zabředli do Sněhu. Na Vosecké boudě (1:30) se ukázalo, že sněžnice, které jsme do té doby táhli na zádech jsou vítanými pomocníky, takže dále už jsme pokračovali jen s nimi. Východ slunce nás zastihl někde na Špindlerovce - usoudili jsme tedy, že jsme úkol "splnili" a vrátili se zpět směr Špindlerův Mlýn, Praha.

Počet km z Harrachova (ČD):

  • Na Voseckou boudu: 12,5km
  • Na Špindlerovu boudu: 22,5km
  • Do Špindlerova mlýna: 30,4km
 
Soutěž pro pamětníky
Autor Medwjed   
Úterý, 21 březen 2006
Protože Katka drží putovní cenu už příliš dlouho, vyhlašuji další kolo:
Cenu obdrží ten, kdo jako první najde na http://mapy.cz letecký snímek tábořiště na Myslkově a podle jeho stavu mi dá vědět kdy byl tento snímek pořízen (a trefí se).
Davida samozřejmě ze soutěže vylučuju:-)
 
XX. Světový den mládeže
Autor David   
Pondělí, 21 listopad 2005
ImageByli jste v létě na v Kolíně na světovém dni mládeže? Atmosféru setkání si můžeme připomenout prostřednictvím fotogalerie. Setkání bylo velkolepé, ale mělo i své stinné stránky. Některé dojmy si zde můžeme přečíst.

Celý článek...
 
Cena putuje...
Autor Medwjed   
Pondělí, 14 listopad 2005
vox 005 V minulosti jsem vyhlásil soutěž o to, kdo mě najde na fotkách z Voxu. Podařilo se to dvěma lidem, z toho jen jeden byl nejrychlejší:-)
Cena byla slavnostně předána minulou výherkyní Martinkou, opět za přítomnosti duchovních osob, svědků, a analogové rychlokresličky.
Její obrázek můžete porovnat s obrázkem digitální fotografky, která se dostavila později...
Poznáte, kdo je kdo?:-)
předání cenypředání ceny - foto
 
Po Voxu - soutěž
Autor Medwjed   
Pondělí, 07 listopad 2005
Benefiční festival Vox 005 už je za námi, kdo jste se tam nedostali, můžete alespoň navštívit stránky http://www.vox005.signaly.cz/ a pokusit se nasát atmosféru prostřednictvím fotografií v galerii.
V této souvislosti vyhlašuju soutěž o mojí putovní sochu (zatím jí má v držení Martinka) kterou obdrží ten, kdo mě nejdříve na zmiňovaných fotografiích najde.
 
Ohňová cena udělena!
Autor Medwjed   
Pátek, 23 září 2005
Předání cenyProtože sliby se mají plnit, tak slíbená cena za "Ohňovou soutěž" byla za přítomnosti svědků, včetně digitálního fotografa, předána Martince.
Sice nemám to srdce Martince tu cenu opět odebírat, ale pro trénink vyhlašuji hned tři otázky:
1) Jaká je cena obrazu v pozadí a co na něm je?
2) Co na fotografii oproti skutečnosti chybí?
3) Jaká duchovní osoba byla předání přítomna a proč?
 
Ohlédnutí za Ohněm
Autor Medwjed   
Úterý, 06 září 2005
Oheň byl super!
Poměrně dost se nás sešlo už na svatbě Ládi a Lucky ve Voticích, někteří odpadli během veselého a komplikovaného přesunu do Strkova. Naopak do Strkova dorazili i někteří, kteří zase nebyli na svatbě, takže nás bylo cca kolem 20.
Eva, Vašek a Hanička nás přijali velmi vřele, doufám, že i přestože je Vašek zlý hajný který honí babičky z lesa (jak jsme se dozvěděli v kostele) tak že to nebyla naše poslední akce tam.
Celý článek...
 
Pracovněpracovní týden v Kosovce
Autor Medwjed   
Úterý, 26 červenec 2005

Klára a HankaSpolečný týden (17.-22.7) na faře v Kosovce jsme zahájili křtinami Dominika Čiháka. Toto zahájení bylo opravdu pěkné, sešlo se dost lidí, jídla bylo dost... V průběhu týdne počet lidí kolísal, minimum bylo tuším 3, celkem se vystřídalo kolem 10 pracovníků a navštívilo nás i několik návštěvníků...

Fotky z brigády jsou prohlédnutí na stránkách Kosohorské farnosti

Celý článek...
 
Velikonoce 2005 na Ktiši
Autor Káťa P.   
Úterý, 19 duben 2005
Chci se s vámi podělit o některé zážitky z letošních Velikonoc. V průběhu Zeleného čtvrtka se konal náš přesun do jižních Čech. Cestovali jsme v menších skupinkách i jednotlivě, vlakem, autobusem i pěšky a ve spěchu i s naprostým klidem,... prostě jak to komu vyšlo :-).
Celý článek...
 


Powered by Joomla! Design by Cyberdine Systems » webmaster:    Odeslat email