Aktuálně
Hlavní menu
Aktuálně
O společenství
Další akce, výlety, ...
Pro děti
Dokumenty
Kaledář akcí
Fotogalerie
Změny na stránkách
Odkazy
Návštěvní knížka
SMPV
Setkání mládeže
příbramského vikariátu
Přihlášení

Zapomenuté heslo
Vyhledávání

 
Vyber vzhled
modra
Kalendář
Září 2020
P Ú S Č P S N
311 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28
29 30 1 2 3 4
Život pro život aneb putování za Františkem do Assisi
Autor Ivanka Čiháková   
Pondělí, 17 srpen 2009

V tomto článku si můžete přečíst, jak jsme prožili letošní letní tábor a ve fotogalerii si to pro změnu trochu prohlédnout.

 

 

Dobrodružství

Dobrodružství začalo ve chvíli, kdy jsme se rozhodli opět udělat tzv. chaloupkový tábor dle vzoru Dona Bosca.


Zrušení tábořiště

Je příjemné vědět, že náš Pán je nadčasový. Věříme, že když jsem dali sloužit mše svaté za Letní křesťanský tábor na Úlehlích, že již On sám věděl, že prosíme za tábor v Předbořicích. Ano, 4 týdny před táborem nám, jak říkaly děti „vybouchlo tábořiště“. Co naplat, nezbývalo nic jiného než zapojit mobily, rozjet auta, a prosit: „Pane, nic se neděje bez Tvé vůle, tak teď Ti důvěřujeme a prosíme, abys nás poslal tam, kde nás chceš mít“.


Zlý bojoval s táborníky o poklad sv. Františka

Slůvko na den, témátka, etapové hry, to vše navazovalo na život sv. Františka. Celá etapová hra začala tím, že se na tábořišti objevil dopis od sv. Františka, díky dopisu našli táborníci společně truhlu s 9-ti zámky, knihu ručně svázanou v kůži: Dobrodužství Francesca . U truhly byl opět dopis od sv. Františka i s rozdělením do etapových společenstvích: Luny, Vody, Slunce, Ohně, Země. Každý zámek odemkl rádce ze společenství, které zrovna v daný den vyhrálo etapovou hru. Nejenom, že danému společentví udělal zámek čest na jejich bodovacích uzlech, ale také si toto společenství muselo celý zbytek dne truhlu hlídat – chránit společný poklad před „Zlým“, když truhlu neuhlídali, např. zůstala ležet v jídelně po obědě, tak nepochopitelně díky Zlému zmizela. Společenství ji do večerního nástupu mohlo vyzískat: 1. muselo zjistit, že jim chybí 2. dojít za „Duchovním rádcem“ 3. přijmout od Duchovního rádce radu, jakými dobrými skutky si truhlu mohou opět od Zlého vykoupit. Protože se Zlým se nebojuje, ten se přemáhá dobrými skutky a modlitbou 4. když vykonali dobré skutky, měli šanci, že jim ji Zlý vrátí. A tím oni nepřijdou o jeden uzel (bod). Na konci tábora našli v truhle mapu, podle které se vydali najít poklad. Poklad byl nevšední, velikánské truhly, 12 dětí neslo na klackách jednu do tábořiště. Truhly si otevřeli až po slavnostních slibech: chudoby, čistoty a poslušnosti - na kterých si dávali i své nové jméno, které jim pomohl dle vzoru vybrat P. Martin. Když truhly otevřely, nalezli dobroty, rychlé špunty, ... a v jídelně slavnostní agapé .


Děti s Františkem juchaly až dojuchaly a hábit od Františka za ranního úsvitu dostaly

Ano, s Františkem jeli všichni na koních (kolik jich asi má autobus a loď), dobývali jako rytíři zámek Orlík a hrad Zvíkov. Na Zvíkově se v hospůdce pobavili, dobře najedli, veselili až tam ve spacácích usnuli. Po 4- té hodině ranní byli jednotlivě buzení se slovy: Dobrá ráno,..., vstávej, svatý František tě čeká na Zvíkově za hradbami, chce tě pozvat k novému životu“. Častá reakce byla: „ Mě čeká? Proč zrovna mě? Já to vždycky schytám.“ Takto postupně odešly všechny děti na hrad Zvíkov, po cestě potkávali již „františkány“ tiše stojící držící v rukou louče, na hradě je čekal v přestrojení za svatého Františka Vojtěch, který je za asistence ostatních „františkánů“ pozval k novému životu: chudoby, čistoty a poslušnosti. Děcka pak šlapaly v hábitu 18 km ze Zvíkova do Předbořic, za tento výkon si zasloužily cingulum. Za páteční půst o čaji a chlebu uzel chudoby, za zpytování svědomí uzel čistoty. A uzel poslušnosti? Ten mohou doma rodiče dětem sami uvázat, když to uznají za vhodné.

Zamyšlení

Táborovou vlajku nikdo neukradl, kontrolu z ministerstva jsme úspěšně zvládli, hymnu do teď děti prozpěvují, doma boty šetří – vždyť František chodil taky bos, co více si přát?

Tak nashledanou na akcích ve farnostech a v říjnu na víkendovce.

I.Čiháková

 


Powered by Joomla! Design by Cyberdine Systems » webmaster:    Odeslat email