Aktuálně
Hlavní menu
Aktuálně
O společenství
Další akce, výlety, ...
Pro děti
Dokumenty
Kaledář akcí
Fotogalerie
Změny na stránkách
Odkazy
Návštěvní knížka
SMPV
Setkání mládeže
příbramského vikariátu
Přihlášení

Zapomenuté heslo
Vyhledávání

 
Vyber vzhled
modra
Kalendář
Září 2020
P Ú S Č P S N
311 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28
29 30 1 2 3 4
Ohlédnutí za NOPR – Místo bioetiky v křesťanské rodině (listopad 2008)
Autor Ivanka Čiháková   
Úterý, 25 listopad 2008

Po víkendovce v neděli navazoval NOPR (Nedělní odpoledne pro rodiny). Manželé Kateřina a Ucháčovi z Hnutí pro život přijeli již dopoledne, a tak společně s přítomnými vytvářeli nastávají atmosféru. Která byla po skončení velmi kladně hodnocena: „děkujeme, bylo to profesionální, ale dělané se srdcem."

Setkání zahájil vikář P. František Masařík modlitbou po které se všichni přítomní navzájem představili.

 

Radim Ucháč

Radim Ucháč pro cca 40 účastníků udělal lehký průřez jednotlivými tématy: antikoncepce, vyšetření v těhotenství a potraty, oplodnění IV a eutánázie. Dotkl se filosofických směrů, které ovlivňují dnešní kulturu smrti. A dal mnoho podnětů k zamyšlení.

 

Bez kávy není odpoledního života

Poté byla káva, děti měly svůj program, a tak si mohly nejenom maminky  v klidu mezi sebou popovídat. Po kávové přestávce se představili jednotliví moderátoři skupinek a všichni si svobodně vybrali, která je zaujala při prezentaci.

 

Pravdivá tečka P. Marka

Při společném shrnutí dostal ještě P. Marek Miškovský zajímavý dotaz: „Můžete nám otče Marku říci, jak máme reagovat ve chvíli, kdy nám někdo řekne: Ale nám pan farář to dovolil  Nebo: Stejnak papež brzo umře a nový ustoupí! Nebo: Každý má své svědomí, může si dělat co chce!" Otec Marek na to odpověděl jako vždy se šarmem, vtipně, osobitě, ale zároveň pravdivě.

 

Děti vkládaly svou rodinu Bohu:

Celé setkání bylo zakončeno modlitbou, kde byly přítomni již i děti, před vystavenou eucharistii, modlitbu vedl P. František.

V tichu jsme chvilku mohli rozjímat o slovech, která padala do našich srdcích. Na závěr přinášely děti vystřiženou z papíru svou rodinu a předkládali jí před obětní stůl se slovy: „Pane Bože, dáváme Ti do rukou naši rodinu např. Bienerovu, Dlabovu, .... ."

 

A tak příště i s Vámi naviděnou  se těší za přípravný tým I.Čiháková

 


Powered by Joomla! Design by Cyberdine Systems » webmaster:    Odeslat email