Aktuálně
Hlavní menu
Aktuálně
O společenství
Další akce, výlety, ...
Pro děti
Dokumenty
Kaledář akcí
Fotogalerie
Změny na stránkách
Odkazy
Návštěvní knížka
SMPV
Setkání mládeže
příbramského vikariátu
Přihlášení

Zapomenuté heslo
Vyhledávání

 
Vyber vzhled
modra
Kalendář
Září 2020
P Ú S Č P S N
311 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28
29 30 1 2 3 4
Poohlédnutí za víkendovkou pro děti a mladé (listopad 2008)
Autor Ivanka Čiháková   
Úterý, 25 listopad 2008

Když se tak zamýšlím nad proběhlou svatopavelskou víkendovkou v půlce listopadu, tak si říkám, že Pán je tvůrcem tam, kde je pravda a láska.

 

Tam kde je pot oběti z lásky, tam je i přijetí

Na víkendovku se nás dohromady pár kup sešlo. Paní Lenka Krištofová a sestra Štěpánka Tomajerová vařily a smažili celkem pro 80 víkendováků. Kuchařinky měly co dělat, a tak pot z nich v pár okamžicích i stékal. Přesto při příchodu do kuchyně na děti i vedoucí nevdechla pouze vůně guláše, ale zároveň vždy zavál vánek přijetí, radosti a lásky. Děti pak zde rády utíraly a rády zde přebývaly.

 

Divadlo se dá hrát i na trámu a štaflích

Program byl pestrý a nabitý. Zastavme se tedy u pátku, po příchodu z Prčického kostela jsme si přiblížili, jakými způsoby se dopravoval sv. Pavel za pohany, aby jim zvěstoval Krista. Dnes bychom asi vyrazili autem, letadlem, atd.

A tak účastníky potěšila a rozesmála scénka ve vzduchu, tedy na trámě a štaflích. Při závěrečné scéně, kdy se Sv. Pavel v podání Jirky Jarolímka spouštěl v koši z trámu (hradeb) získal neobyčejný aplaus.

 

Témátko bylo na téma: „Komu děláš svým životem reklamu?"

A tak jsme se zaobírali, jakým značkám a stylu oblečení děláme reklamu, jaké elektronice, kterou používáme, jakou reklamu děláme své farnosti, jakou reklamu děláme svým kamarádům, jakou reklamu děláme svým rodičům a jakou reklamu děláme Pánu Bohu svým životem.

 

Prosili jsem Pána o 75 kopii, nedostali jsme ano i jednu více:

Chtěla bych se podělit s Vámi o jednu zkušenost. V sobotu odpoledne děti vyrážely na hru, ve Voticích byl oddělen program pro chlapce a díkvy a já jsem chtěla v tento čas využít k dohnání restu tzn. vytisknout upomínkové listy. Najednou mi nefungoval počítač, když jsme něco z něj vytáhli, tak zase ohlásila kopírka, že nemá barvu. A tak jsem s pár vedoucími prosili v modlitbě Pána: Bože, dej nám alespoň 75 výtisků. Kopírka se zastavila na 73, když jsem zjistili, že máme ještě 2 kopie na obyčejném papíře, tzn. dohromady potřebných 75, nezbývalo nám nic jiného než zvolat:" Díky, Pane!"  

                       

Děti z nábožka a mladí odvážného srdce, jste příště vítáni. Ivka Čiháková

 

 


Powered by Joomla! Design by Cyberdine Systems » webmaster:    Odeslat email