Aktuálně
Hlavní menu
Aktuálně
O společenství
Další akce, výlety, ...
Pro děti
Dokumenty
Kaledář akcí
Fotogalerie
Změny na stránkách
Odkazy
Návštěvní knížka
SMPV
Setkání mládeže
příbramského vikariátu
Přihlášení

Zapomenuté heslo
Vyhledávání

 
Vyber vzhled
modra
Kalendář
Říjen 2022
P Ú S Č P S N
26272829301 2
3 4
5
6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Aktivity našeho společenství
Poohlédnutí za víkendovkou pro děti a mladé (listopad 2008)
Úterý, 25 listopad 2008

Když se tak zamýšlím nad proběhlou svatopavelskou víkendovkou v půlce listopadu, tak si říkám, že Pán je tvůrcem tam, kde je pravda a láska.

Celý článek...
 
Ohlédnutí za NOPR – Místo bioetiky v křesťanské rodině (listopad 2008)
Úterý, 25 listopad 2008

Po víkendovce v neděli navazoval NOPR (Nedělní odpoledne pro rodiny). Manželé Kateřina a Ucháčovi z Hnutí pro život přijeli již dopoledne, a tak společně s přítomnými vytvářeli nastávají atmosféru. Která byla po skončení velmi kladně hodnocena: „děkujeme, bylo to profesionální, ale dělané se srdcem."

Setkání zahájil vikář P. František Masařík modlitbou po které se všichni přítomní navzájem představili.

Celý článek...
 
Akce
Pondělí, 13 říjen 2008
Pokud vás zajímají nějaké plány více do budoucnosti (víc než je zde v aktualitách), sledujte Kalendář akcí v levé části této stránky a možná se dozvíte víc. Po kliknutí na příslušný den se dostanete k podrobnější informaci o dané události. O nejbližších připravovaných akcích se také obvykle dozvíte v části "O společenství/Bylo, je a bude" a "Pro děti".
 
Popojížďka na AktIv8
Středa, 03 září 2008

Tři kněží a kupa mladých

Začala v neděli 13.7.2008 na faře v Kosově Hoře. Zde si mohli mladí poutníci s pány kněžími P. Markem Miškovským, P. Kamilem Vrzalem a P. Honzou Böhmem hezky popovídat.

P. Marek s přemírou humoru připomínal poutníkům podstatu putování na takovéto místo jako je Velehrad. Z jeho slov si mladí mohli odnést asi toto: putovat znamená nést Krista lidem kolem sebe a možnost se dát, tzn. obětovat těžkosti s putováním za někoho konkrétního.

A jak se říká: čím více kněží dohromady, tím více legrace, tak toto mohli mladí při společné večeři doslovně zažít. Možná i proto P. Kamil při odchodu nezapomněl s lehkostí dodat: „Mějte se hezky, ať se Vám dobře šlape,..., no, a taky si to tady teď, po našem odchodu dobře přeberte ... :-)

Nedělní zahájení Popojížďky mladí zakončili přímo v tichém, do noci zahaleném kostele. Před lehce osvíceným svatostánkem se kamarádi modlili. Jelikož se modlili zpěvem, pár z nich by nejraději zpívalo Pánu celou noc.

Celý článek...
 
Je čas radosti, je čas pláče, je čas rození, je čas umírání - Jan Šeba zemřel (aktualizováno)
Úterý, 10 červen 2008

Každého z nás tato realita potkává v životě mnohokrát.


Ano. Mnohokrát se rodíme pro nové vztahy, pro obnovené vztahy, pro umění, pro povinnosti.
Ano. Mnohokrát v sobě umíráme. Kolik věcí v sobě musíme nechat přebolet, umřít. Tak abychom mohli jednou zemřít - přejít do slávy Pána.

 

Se smutkem v srdci Vám všem oznamuji:

Že nás k Pánu předešel Honza Šeba.

Celý článek...
 
POdivuhodnáPOUťPOTmě
Neděle, 04 květen 2008
V noci z 2. na 3. 5. 2008 se konal již druhý ročník noční pouti za kněžská a řeholní povolání ze Štětkovic na Svatou Horu. O tom, že to byla pouť nad míru podivuhodná, mě přesvědčilo hned několik okolností - například: - Vyšli jsme \"jen\" s půlhodinovým zpožděním (což na Štětkovické poměry je to samé jako vyjít přesně :) ) a do cíle dorazili tak akorát, abychom se stačili pozdravit se všemi známými, našli místo a připravili se na mši. - Bylo nás tak akorát do růžence (čímž ani náhodou nechci odradit zájemce odalší ročníky - pojďte, něco se pro vás už najde :) ) - Vyšlo nás 7 (což je samo o sobě už číslem plnosti) a došlo nás 8. Martin, který se k nám připojil v sobotu na poslední desítku kilometrů, je živým důkezem toho, kam se hrabe všechna technika a plány na Boží prozřetelnost (trochu vysvětlím - chybou domluvy Martin vystoupil o 11 km dřív a stopem projížděl po silnici právě když jsme ji opouštěli a mizeli po cestě do lesa). - Po celou dobu nám přálo počasí a v noci na cestu krásně svítlily hvězdy. Co víc dodat - možná nám ještě v tomto týdnu budou různé dozvuky těla připomínat co obnáší taková pouť, ale věřím, že nazůstane jen u těch dozvuků tělesných - i když - to už nechme na Boží prozřetelnosti.... Moc díky všem poutníkům a hlavně Davidovi, který bděl nad trasou a má náš obdiv.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Následující > Konec >>

Výsledky 65 - 70 z 70


Powered by Joomla! Design by Cyberdine Systems » webmaster:    Odeslat email